Velký okruh po Chile s návštěvou Argentiny pro nezávislé cestovatele, Chile, 15.11.2017, Dle programu

Velký okruh po Chile s návštěvou Argentiny pro nezávislé cestovatele starstarstar

Velký okruh po Chile s návštěvou Argentiny pro nezávislé cestovatele
Termín:
15.11. – 26.11.2017
Změnit termín
Délka:12 dní
Doprava:letecky (Praha)
Strava:Dle programu
Číslo zájezdu:122413865
109 890 Kč (-0 %)

TENTO TERMÍN BYL JIŽ VYPRODÁN.

Další termín vyberete zde

Označení ubytovací kapacity dle pořadatele: Velký okruh po Chile s návštěvou Argentiny
Trasa
Santiago de Chile I Calama I poušť Atacama I Punta Arenas l Puerto Natales I národní park Torres del Paine I Argentina - El Calafate I ledovec Perito Moreno I Santiago de Chile I Valparaíso I Viña del Mar
Program zájezdu

1. den: Odlet (s přestupy) z Prahy do Santiago de Chile.

2. den: Přílet a transfer do hotelu. Následná prohlídka Santiago de Chile - města plné kontrastů, kde uvidíte jak koloniální domy tak i moderní skleněné výškové budovy. Projdete se po Plaza de Armas, uvidíme katedrálu San Francisco či prezidentský palác La Moneda. Nocleh v Santiagu.

3.den: Po snídani transfer na letiště a odlet do Calamy v poušti Atacama. Transfer do San Pedro de Atacama přes Domeyko pohoří. V odpoledních hodinách navštívíme údolí Valle de la Luna, procházející pohořím Cordillera de la Sal. Dále uvidíme velké písečné duny, amfiteátr a přírodní památku "Las Tres Marías". Tento den zakončíme magickým západem slunce s nádherným výhledem nad údolím. Návrat do San Pedro. Nocleh.

4. den: Snídaně v hotelu. Návštěva lagun Miscanti a Miñiques. Oběd v Socaire. Transfer do Salar de Atacama, kde navštívíme lagunu Chaxa, která je domovem plameňáků - tří ze šesti různých druhů, kteří na světě žijí. Dále pokračujeme do města Toconao, kde uvidíme kostel San Lucas a věž Campanario. Návrat do San Pedro. Nocleh.

5. den: Brzy ráno odjedeme k návštěvě nejvýše položeného gejzírového pole na světě - El Tatio. Za úsvitu vytváří gejzíry neobvyklé minerální formace a chrlí vysoká oblaka páry. Pozorovat budeme různé geotermální aktivity. Zde se bude podávat i lehká snídaně. Možnost koupání v termálních pramenech. Návrat do San Pedro, poté návštěva vesnice Machuca, Odpoledne pojedeme k návštěvě laguny Cejar, která se nachází v srdci Salar de Atacama. Díky vysoké koncentraci soli a lithia je zde plavání jednodušší než v Mrtvém moři - můžete se koupat uprostřed nádherné krajiny. Návrat do hotelu. Nocleh.

6. den: Snídaně. Transfer z hotelu na letiště a odlet do Patagonie – města Punta Arenas (s přestupem). Transfer do hotelu, ubytování, nocleh.

7. den: Snídaně v hotelu. V dopoledních hodinách se budeme plavit přes Magalhaesův průliv na ostrov Magdalena, kde budeme obdivovat největší kolonií tučňáků magallanských. Návrat do Punta Arenas. V odpoledních hodinách odjezd autokarem do Puerto Natales (250 km). Ubytování, nocleh.

8. den: Snídaně v hotelu. Exkurze do národního parku Torres del Paine. Cestou návštěva jeskyně Milodon, kde byly objeveny zachovalé pozůstatky prehistorického býložravce, který žil před 12.000 lety. Odtud bude cesta pokračovat do národního parku, kterému dominují žulové pilíře 2800 m vysoké. Zde uvidíme mohutný vodopád Salto Grande mezi jezery Nordenskjöld a Pehoe. Oběd a procházka k vyhlídce na ledovec Grey s jeho impozantními ledovými krami. Poté návštěva laguny Amarga a návrat do Puerto Natales. Nocleh.

9. den: Snídaně a přejezd do Argentiny (320 km), kde budeme obdivovat modře zbarvený ledovec Perito Moreno v národním parku Los Graciares. Vzrušující je pravidelné odlamování kusů ledovce. 60 metrů vysoké masy ledovce padají do vody a způsobují malé přílivové vlny. Obědový balíček. Návrat do El Calafate. Individuální volno. Možnost návštěvy muzea Glaciarium, kde se můžete dozvědět více o ledovcích. Ubytování a nocleh.

10. den: Snídaně v hotelu. Transfer na letiště a odlet (s přestupem) do Santiaga de Chile. Transfer do hotelu, ubytování, nocleh.

11. den: Po snídani absolvujeme celodenní výlet k Tichému oceánu. Navštívíte důležitý chilský přístav a bývalý domov básníka Pabla Nerudy Valparaíso. Zde nám jistě neujdou pozornosti pestrobarevné domky stavěné na kopcích spojené výtahy či Viña del Mar, město přezdívaný jako město květin. Možnost koupání v nádherném leč studeném Tichém oceánu. Návrat do Santiaga de Chile a večer odlet (s přestupem) do Prahy.

12. den: Přílet v pozdně večerních hodinách do Prahy.

Fakultativní služby
• přípl. za jednolůžkový pokoj 18 190,- Kč
Informace
Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 12 osob. . Informativní schůzka s průvodcem proběhne cca. 2 týdny před odletem. Tento zájezd je možné uspořádat pro nezávislé cestovatele i v jiném termínu.
Cena nezahrnuje
• spropitné (místní personál, průvodce, řidič) • případné další vstupy
Cena zahrnuje
• leteckou dopravu v turistické třídě včetně tax a příplatků • místní přelety Santiago-Calama-Punta Arenas-Santiago včetně tax a příplatků • pozemní minibusem a autobusem • služby česky mluvícího průvodce • 9 noclehů se snídaní v hotelech *** • 1 obědový balíček • vstupy dle programu • pojištění dle zák. č. 159/99 Sb.
Pořadatelem tohoto zájezdu je Čedok a. s., IČ 60192755.
Termín je vyprodaný, objednávkový formulář není dostupný.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.

CK