Po příletu na Srí Lanku

28.08.2018

Letadlo přistálo a nám začíná zařizování. S čím počítat dopředu a na co nezapomenout?

Jako první je třeba vyplnit tzv. arrival card (číslo letu, číslo pasu, národnost, jméno, zda jste občanem Srí Lanky, adresa na Srí Lance, důvod návštěvy a datum), takže nic složitého. 

Po vyzvednutí zavazadel jako první zamíříme ke směnárně (všechny na letišti mají většinou stejný kurz) a vyměníme peníze do začátku - stačí 50€ (tuktuk/taxi, první bydlení, něco k jídlu). Zbytek peněz vždy měním v nějakém zlatnictví. Jedná se o oficiální směnárny a mají nejlepší kurzy.

Velmi důležitá součást pobytu na ostrově je místní SIM karta. Osobně volím vždy operátora Dialog, který má stánek přímo v příletové hale úplně vlavo vzadu před výstupem z letištní haly. Předplacená karta není drahá (posledně kolem 1500Rs) a máte tam volné minuty a snad 4GB dat, což je na měsíční pobyt dostačující. Kartu vám zastřihnout dle typu telefonu, přihlásí a otestují funkčnost. Lze to vyřídit i na pobočkách operátorů ve městech, ale je to složitější a časově náročnější proces.

Další co nás bude zajímat bude určitě doprava z letiště. Máme za sebou náročnou cestu, tak můžeme využít nabídky některého z letištních naháněčů a využít jeho nabídku na odvoz kam potřebujeme (taxi z letiště do Negomba cca 1500Rs max.)

Pokud vyjdeme kousek z areálu letiště, tak lze domluvit i lepší cenu s tuktukáři. Záleží kolik máte energie a jak moc rádi smlouváte.