Kdo jsme a jak to celé začalo...

Kde začít? Nejlépe od začátku... tedy vlastně od konce

Myšlenka na CA Sinharaja vznikla, kde jinde, než na Srí Lance. Týdny ubíhaly, sluníčko pálilo a já dával pomalu dohromady plán co dál po návratu do ČR. 

Věděl jsem jedno... a to, že klasické posedávání v kanceláři se standardní pracovní dobou už mám za sebou. Potřeboval jsem tedy začít něco svého.  K IT jsem se vracet nechtěl a svou pracovní zkušeností z Kanady bych se tu neuživil. Už když jsem odjížděl na svou "asijskou expedici", tak jsem věděl, že stejně skončím u cestovního ruchu. Vize tedy byla na světe.

Cestovní agentura! Nad názvem jsem moc dlouho nepřemýšlel, díky výuce sinhálštiny (jeden ze dvou hlavních jazyků na Srí Lance) jsem měl jasno. 
SINHARAJA - spojení slov SINHA (lev) a RAJA (král) = LVÍ KRÁL
Tedy pro mne ideální, má to v sobě asijsou tématiku a i velké napojení na Srí Lanskou kulturu a zároveň odkaz na náš státní znak.

 

Ale to jsem se dostal na konec celého příběhu.

Tedy od začátku. 

Cestování mne zaujalo už od malička, kdy jsme s rodiči jezdili v devadesátých letech na autobusové zájezdy do Chorvatska a Španělska. Později autobus vystřídalo letadlo a vzdálenosti se začali prodlužovat. 

Svou první dalekou cestu jsem absolvoval na Kubu. Byl to ten klasický zájezd od české CK, tehdy ještě na přímém nonstop letu Praha - Varadero - Praha.

To bylo vlastně naposledy co jsem cestoval s CK, od té doby jsem veškeré cesty organizoval sám a tehdy mne to plánování cest začalo naplňovat. Následovalo Japonsko, New York a Florida, velký okruh Floridou, Mauricius, Kanada (v Kanadě jsem strávil rok života díky programu Work and Travel, mám tedy celkem zmapovanou oblast Vancouveru a okolí) dále Route 66 (z Chicaga do San Francisca), Hawaii, Maroko (přes Atlas a zpět), Brazílie, Srí Lanka, Singapore a do toho ty naše blízké evropské destinace a významná místa. 

Konkrétně Srí Lanka mne za poslední roky učarovala natolik, že se tam stále vracím a při poslední cestě po Asii jsem tam strávil krásné 2 měsíce.

Dopracoval jsem se tedy k tomu, že koníček se mi stal prací a naopak. Cestovat budu určitě i nadále a možná se na nějakém tom poznávacím zájezdu po světě i potkáme.

Rád Vám zodpovím veškeré dotazy ohledně nabízených zájezdů, ať už půjde o apartmány v Itálii nebo stan uprostřed amazonské džungle.

 

Petr Ouředníček
travel guru